Bubel czy hit?

19:16


Witajcie!
Do dzisiejszego kosmetyku mam bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony jest kompletną porażką, z drugiej - można go wykorzystać w innym celu i w tej kwestii sprawdza się bardzo dobrze... 


Mowa o Garnier Hydra Adapt do cery zmęczonej i pozbawionej blasku. 

Wg producenta jest to dynamizujący krem-żel, zapewniający 24h nawilżenia. Obietnic jest, oczywiście, dużo więcej...


Ale producent nie wspomina za to o kilku ważnych kwestiach - krem ten jest silnie silikonowy. Ma w składzie też wysoko alkohol. Jaki z tego  morał? Taki, że do cery wrażliwej (na te czynniki) się kompletnie nie nadaje, a myślę, że większość naszych cer nie lubi alkoholu w nadmiarze. Producent poleca używać go dwa razy dziennie, a krem nałożony na twarz zostawia niestety nieprzyjemną, lepką, silikonową warstewkę (która nie znika!) i przez kilka minut drażni nos intensywnym aromatem alkoholu, niczym perfumy. Nie wyobrażam sobie, żeby kłaść go na noc... Przy częstym stosowaniu mamy pewność, że nasza cera nie będzie w dobrej kondycji (sprawdziłam ;)). Do codziennej pielęgnacji się więc kompletnie nie nadaje...

Jak można go jednak wykorzystać? 
Otóż rozwiązanie jest proste - krem ten sprawdza się REWELACYJNIE jako wygładzająca baza pod makijaż. Oczywiście nie polecam stosowania tego specyfiku codziennie, jednak co 2-3 dni nikomu nie zaszkodzi, a makijaż trzyma się na nim rewelacyjnie - zwłaszcza np minerały! Już myślałam, że go wyrzucę, jednak na szczęście przyszedł mi pomysł do głowy, by go wypróbować w tym temacie. Dzięki temu 9zł (bo za tyle go kupiłam ;)) nie wylądowało w koszu. Krem jest ważny przez rok, więc staram się go w miarę sprawnie wykorzystywać, gdy potrzebuję pancernego makijażu na wiele godzin (np uczelnia, dzisiaj od 8:00 do 21:00). 


Na plus konsystencja kremu i fakt, że delikatnie rozświetla, ponieważ jest perłowy. Jest to jednak bardzo subtelny efekt, więc cery trądzikowe mogą go z powodzeniem używać, nie tworzy na skórze efektu tafli. 

Jeśli więc jesteście początkujące w kwestii bazy pod makijaż, a chciałybyście ją wypróbować bez wydawania dużej kwoty na bazę czysto silikonową, polecam spróbować w tej roli właśnie tego kremu. Makijaż będzie dobrze utrwalony, a twarz wygładzona. 

Co myślicie o takich alternatywnych opcjach wykorzystywania kosmetyków? Piszcie koniecznie. 

You Might Also Like

4 komentarze