Czarna Wanilia.

10:20


Cześć!

Czy macie czasem tak, że chcecie sobie kupić nowy zapach i nie możecie odnaleźć tego jednego, jedynego? Ja tak miałam w ostatnich miesiącach. Ślepo błądziłam wśród promocji, flakonów, kuponów rabatowych i prezentów. Co powąchałam jakiś zapach, to wydał mi się fajny, ale "to jednak nie to". I tak w kółko. W związku z tym w mojej kolekcji perfum znalazło się kilka zapachów, które teraz muszę sprzedać, bo nie ma szans na zużycie... ;) 

W końcu jednak, pojawiło się światełko w tunelu, które rosło i rosło, aż urosło do rozmiarów zapachu idealnego. <3 Jednego z kilku idealnych, jakie do tej pory miałam okazję na sobie nosić. 

Mowa o Vanille Noire z Yves Rocher. 


Vanille Noire to zapach ciekawy. Bardzo się zmienia w czasie noszenia. Na początku, zaraz po psiknięciu, czuć dymną, kadzidlaną wanilię z dodatkiem kwiatu pomarańczy. Zapach słodki, ale rześki. Następnie, dość szybko, nuty cytrusowe ulatniają się na amen, ustępując akordom aromatycznego cedru, jednocześnie osładzając zapach i nadając mu subtelności. Po jakimś czasie cedr nieco blednie, dochodzą nuty kwiatowe, a na przedzie wciąż stoi wanilia (która przoduje przez cały czas, nie blednie, nie zmienia się). Kompozycja kojarzy mi się wtedy z wanilią burbońską. Zapach traci rześkość, którą ma na początku za sprawą nut cytrusowych, na rzecz całkowitej słodkości, ale subtelnej, która nie mdli.  


Czarna Wanilia to ciekawa i niezwykle trafna nazwa dla tych perfum. Kompozycja nut zapachowych sprawa, że nie jest to zapach płaski i oczywisty, kojarzy mi się nieco z kadzidłami, lekko dymnymi nutami, w związku z czym producent czy też kompozytor idealnie dobrał imię dla tej wody.


Vanille Noire to zapach piękny, subtelny, bliskoskórny. Można się nim psiknąć kilka razy, a i tak nie ma szans na duszącą chmurę, która będzie się ciągnęła za Wami i otumaniała wszystkich mijających Was ludzi. Mimo to, Wanilia będzie przy Was przez długi czas, ale blisko, bliziutko. 


Plus należy się także za flakon. Minimalistyczny, piękny, jakby przydymiony. Pasuje idealnie.

Zapach Vanille Noire możecie kupić stacjonarnie i online w Yves Rocher. Cena 30ml to 132zł, a 50ml - 175zł. Często można trafić na promocje i kody rabatowe, zatem warto czatować i czekać, może akurat traficie na jakąś okazję w związku z tym zapachem. ;)

A Wy, lubicie słodkie, czy raczej rześkie zapachy?

You Might Also Like

0 komentarze