Sleeping Beauty TAG.

21:08


Hej.

Dziś przychodzę do Was z tagiem. Najczęściej bardzo chętnie je czytacie i są fajnym przerywnikiem między postami kosmetycznymi. Tym razem co nieco o mojej wieczornej pielęgnacji i nie tylko. ;)

1. Jaki jest twój ulubiony sposób zmywania makijażu wieczorem? 
Chusteczki do demakijażu czy mycie twarzy?

Obowiązkowo mycie twarzy. Po prostu muszę umyć wieczorem twarz! Dopiero po dokładnym oczyszczeniu odczuwam komfort, który pozwala mi spokojnie nałożyć na buźkę krem i iść spać. Aktualnie używam żelu Vichy Purete Thermale w duecie z gąbeczką Calypso.

2. Jaki jest twój ulubiony płyn do demakijażu i/lub chusteczki?

Za chusteczkami nie przepadam na ogół, natomiast jeśli chodzi o płyn, to przeważnie zmieniam co jakiś czas preferencje w tej kwestii. Aktualnie króluje u mnie płyn micelarny z Garniera.

3. Twój ulubiony sposób na zmywanie makijażu wodoodpornego? 

Przed umyciem twarzy żelem zmywam taki mejkap płynem dwufazowym - najczęściej Liście Zielonej Oliwki z Ziaji lub Pur Blueuet z Yves Rocher. Oba skuteczne i delikatne, do tego niedrogie.

4. Robisz peeling wieczorem? Jeśli tak to czego używasz? 

Peeling owszem, robię, ale nie co wieczór. Wykonuję go co kilka dni, a codziennie wieczorem złuszczam skórę gąbką Calypso. Aktualnie używam peelingu Hydra Vegetal z Yves Rocher.

5. W pielęgnacji wieczorowej wolisz kremy czy olejki/oliwki? Które? 

Kremy, zdecydowanie. Olejowanie twarzy jak na razie nie przypadło mi do gustu. ;) Na noc stosuję zdecydowanie treściwe kremy. W chwili obecnej jest to balsam na noc Nutritive Vegetal z YR.

6. Ulubiony przeciwzmarszczkowy krem pod oczy?

Chyba jeszcze nie znalazłam ideału. Aktualnie używam Anti Age Global z YR i całkiem mnie on zadowala, ale to jeszcze nie jest ten jeden, jedyny. Szukam kremu, który rozjaśni moje bordowe sińce naokoło oczu, a na razie trafiam tylko na takie produkty, które nawilżają. 

7. Zdarza ci się nie zmyć makijażu przed snem?

Haha! Nie, nigdy. Czułabym się okropnie i obawiałabym się o stan mojej skóry. Porządne mycie całego ciała to mój obowiązkowy rytuał przed wtuleniem się w męża i poduszkę. 

8. Zasypiasz - czy:
a) kładziesz głowę na poduszkę i już śpisz
b) nie możesz zasnąć
c) zajmuje ci to kilka minut

Trudno powiedzieć. Czasem potrzebuję godziny, aby zasnąć, a czasem wystarczy kilka minut. 

9. Mówi się że powinniśmy sypiać 8 godzin. Jak to przeciętnie wygląda u ciebie?

8h? Żart. ;) Nie sypiam tyle - jestem pracującą mamą z milionem zainteresowań. Szkoda mi aż 1/3 doby na spanie, choć od czasu do czasu robię sobie nieco dłuższą nockę, aby się zresetować i wypocząć. Zazwyczaj śpię około 6h i tyle mi chyba wystarcza do szczęścia. 

10. Twój sekret na dobrze przespaną noc?

Na początek - świadomość, ze zrobiłam wszystko, co miałam wieczorem zrobić. Potem - porządny prysznic, pięknie pachnący balsam, wygodna koszulka i mąż u boku. Przed snem obowiązkowo kubek ciepłej herbaty i film, albo ulubiony serial, oglądany już z mężem w łóżku, pod ciepłą kołdrą.

A jak to wygląda u Was? Taguję KAŻDĄ CHĘTNĄ! :) 

You Might Also Like

0 komentarze