Spray z Inglota - czyli pędzle czyste w 30 sekund.

11:50


Hej!

Pokazywałam Wam kiedyś (klik), jak myję moje pędzle. Czasem jednak potrzebuję jakiegoś pędzla "w tej chwili", nie mam czasu na pranie i schnięcie, sięgam wtedy po mój ulubiony spray z Inglota. 150ml produktu w wygodnej butelce z atomizerem możemy kupić w sklepach Inglota za 16zł. Produkt jest przezroczysty i ma konsystencję wody, jest rzadki. Przy psikaniu, z atomizera wylatuje delikatna mgiełka. 

Czytałam, że niektórym się ten atomizer zacina i jest to możliwe, bo takie rodzaje psikaczy ;) często szwankują - przykładem jest mój fixer z Kryolanu, który miał tak beznadziejny atomizer, że przelałam go do zupełnie innej buteleczki (po mgiełce z Avonu), dzięki czemu działa tak, jak trzeba. Wcześniej psikał strumieniami, zamiast mgiełką. :/ Mimo wszystko, w tym sprayu nie przeszkadzałoby mi to, ponieważ nie psikam bezpośrednio na pędzel, a na chusteczkę.


Na zużycie kosmetyku mamy 12 miesięcy, jednak moim zdaniem jest to czysty chwyt marketingowy (jak to często bywa...), ponieważ spray ten jest praktycznie czystym alkoholem, nie ma się co tutaj zepsuć. 

Z racji powyższego składu, spray bardzo szybko wysycha i odparowuje, pozostawiając pędzel czystym, suchym i odkażonym, co jest ważne, gdy malujemy osobę z problemami trądzikowymi. Nie rozprzestrzeniamy w ten sposób bakterii po jej twarzy. 

Na zdjęciu powyżej - pędzel do pomadki. 

Wg mnie spray ten działa bardzo dobrze - wystarczy przejechać pędzlem kilka razy po miejscu psikniętym sprayem i pędzel będzie czysty. Nawet produkty kremowe czy tłuste schodzą szybko i łatwo. 

Nie jest to oczywiście coś, czym powinno się czyścić pędzle non stop - nie zastąpi to im dobrej, odżywczej kąpieli. Alkohol, który znajduje się w składzie, nie wpływa zbawiennie na włosie pędzla - owszem, nie niszczy go, ale po użyciu produktu włosie robi się nieco twardsze, niż zazwyczaj. Jest to po prostu produkt, który czyści pędzle "tu i teraz", sprawdzając się przy tym naprawdę wyśmienicie. 

Gdy wykończę aktualne opakowanie, z pewnością kupię następne i będę do niego wracać tak długo, jak tylko będą ten spray produkować. 

Znacie ten produkt? Używacie takich rzeczy? 

You Might Also Like

9 komentarze