Tutorial: Sylwestrowy Przepych.

17:00

Hej! 

Z racji tego, że sylwester zbliża się wielkimi krokami, przygotowałam dla Was tutorial makijażowy. Poprzedziłam go pytaniem, co byście chciały zobaczyć i padły odpowiedzi, że brokat, że połysk, że złoto. Stwierdziłam więc, że połączę to wszystko w jednym makijażu i wynik mi się podoba. :) 

Ale żeby ułatwić Wam odtworzenie mejkapu, to - tak jak już wyżej wspomniałam - zrobiłam zdjęcia krok po kroku. No, mniej więcej, bo ominęłam kilka oczywistych czynności. ;)


1. Zaczynamy od przygotowania oka - pokrywamy je korektorem, aby ujednolicić koloryt powieki. 

2. Następnie, nakładamy na powiekę ruchomą złoty cień w kremie.

3. Kolejnym krokiem jest nałożenie na - świeżo nałożony! - kremowy cień złotego shimmeru. Możecie go wklepać palcem lub użyć elastycznego, mocno zbitego, malutkiego kociego języczka. 

4. Następnie przyciemniamy załamanie oka ciepłym, czekoladowym brązem - część koloru przenosimy też mniej więcej na połowę dolnej powieki. Wszystko dokładnie rozcieramy. 

5. Pozostałą część dolnej powieki (od połowy do wewnętrznego kącika) pokrywamy liliowym shimmerem. Aby lepiej się trzymał, można pod niego położyć odrobinę bazy lub korektora. 

6. Wewnętrzny kącik rozświetlamy srebrnym shimmerem.

7. Na górnej powiece rysujemy kreskę. Zaczynamy od wewnętrznego kącika i mniej więcej do połowy powieki robimy bardzo cieniutką kreskę, praktycznie na samej linii rzęs. Potem ją rozszerzamy i wyciągamy długą jaskółkę. Rysujemy także dzióbek w wewnętrznym kąciku. Odrobinkę produktu kładziemy na linię wodną, aby ją przyciemnić. 

8. Doklejamy sztuczne rzęsy, a na nie, w zewnętrznym kąciku, przyklejamy gruby brokat - ja użyłam takiego, który pozornie jest złoty, jednak zależnie od kąta padania światła ujawnia w sobie także inne kolory: czerwień, zieleń, brąz, miedź. Brokat przyklejamy patyczkiem na wcześniej nałożony klej. 

I oko gotowe! ;) 


Do tego proponuję klasyczne, czerwone usta. ;)

Ps. Pamiętajcie, aby przed położeniem korektora pod oko i reszty makijażu, wyczyścić obszar pod okiem ze wszystkich "odpadków" - kawałków brokatu, drobin, kleju, czegokolwiek. :)

Jak się Wam podoba moja propozycja? 

You Might Also Like

18 komentarze