Najlepszy Tangle Teezer? Salon Elite vs The Original.

12:35

Hej!

Postanowiłam zrobić dla Was porównanie Tangle Teezerów - pytanie o to, który model owej szczotki jest najlepszy, wciąż się gdzieś przewija w internetach, zatem dziś dowiecie się, co ja o tym myślę.

W moim domu są 3 TT - Salon Elite, The Original i Magic Flowerpot, której akurat nie biorę pod uwagę w tym "pojedynku", z racji tego, że jest to szczotka dla dzieci... ;) 

Nie będę się rozpisywać na temat właściwości tej szczotki, bo wiadomo, że cudownie rozczesuje i jest bardzo wygodnym akcesorium, które pomaga także w układaniu włosów. 

Z początku myślałam, że model szczotki nie ma znaczenia i każda jest taka sama w działaniu, jednak okazało się, że SE i TO są zupełnie inne. Która jest wg mnie lepsza? Dowiecie się poniżej. 


The Original to szczotka mojego męża. Posiadamy ją w odcieniu Black Panther, który jest elegancki i chyba najbardziej uniwersalny ze wszystkich kolorów TT. Przy "włoskach" znajduje się ciekawe zdobienie, które dodaje szczotce charakteru. ;) Jedyny minus jej wyglądu to fakt, że jest lakierowana, przez co szybko się rysuje - co widać na powyższym zdjęciu. 

Jej cena to około 30zł. 


Salon Elite to z kolei moja szczotka - mam w kolorze Sweet Lilac, który jest połączeniem liliowego fioletu z jasnym, pudrowym i słodkim różem. Salon Elite jest matowa na górze, dzięki czemu nie da się jej tak łatwo porysować. 

Jej cena to około 35zł.


Salon Elite jest także nieco większa od The Original. O ile na zdjęciu ta różnica nie jest znaczna, o tyle w ręku już czuć tę różnicę wielkości - wg mnie i mojego męża, Salon Elite lepiej leży w dłoni, niż The Original. 


Ważnym aspektem jest także sposób, w jaki wyprofilowane są obie szczotki - Salon Elite ma o wiele bardziej "bananowy" kształt, w wyniku czego lepiej przylega do głowy i o wiele łatwiej się nią dociera do głębszych partii włosów. The Original będzie za to idealnym rozwiązaniem dla osób  z nieco rzadszymi włosami, lub też całkiem krótkimi. Kolce  w obu modelach są tej samej długości i tej samej elastyczności, niczym się nie różnią. 

Obie szczotki są trwałe, odporne na odgniecenia kolców (czy tam włosków).


Podsumowując:
Ja i mój mąż wybieramy  Salon Elite. Jest lepiej wyprofilowana, lepiej i przyjemniej czesze, wygodniej leży w dłoni. Dodatkowo, mniej się niszczy i jest nieco bardziej aerodynamiczna. 

The Original, szczerze powiedziawszy, wcale mnie nie zachwyca i gdybym wiedziała, że Salon Elite jest o tyle wygodniejsza, to na pewno wybrałabym właśnie ten model dla mojego męża - trochę żałuję, że sugerowałam się opisami w internecie, że The Original to najlepszy model dla mężczyzn.

Różnica w cenie jest niewielka, więc polecam Salon Elite - zwłaszcza tym osobom, które mają - tak jak ja i mój mąż - bardzo gęste, grube włosy, które lubią wyrywać kolce zwykłym szczotkom... ;) 

A Wy, macie TT? 

You Might Also Like

14 komentarze